Predsedniki skozi čas
dr. Branko Premrov (1966-1972)
Dr. Branko Premrov je bil na ustanovni skupščini Združenja društev pravnikov v gospodarstvu izvoljen za prvega predsednika upravnega odbora. Poleg njega so bili v upravni odbor izvoljeni: dr. Janez Nemec kot podpredsednik, Jožko Žiberna kot tajnik in blagajnik in člani Pavle Gantar, Franjo Čevnik, Črtomir Kolenc in Zvonko Savnik. V tem času je bilo delo Združenja usmerjeno zlasti v organizacijsko utrditev članic Združenja. Organiziranih je bilo več večjih srečanj pravnikov, že takrat pa je bilo poudarjeno tesno sodelovanje z Gospodarsko zbornico Slovenije.
Pavle Gantar (1972 - 1976)
Pavle Gantar je bil za predsednika Združenja izvoljen 7. 4. 1972 na skupščini, ki je potekala v Izoli. Od ustanovitve do leta 1972 se je organizacija v Sloveniji ustalila in uveljavila, društva pa so bila vse bolj aktivna. V času predsedovanja Pavla Gantarja je Združenje še dodatno pridobilo na prepoznavnosti in pomenu. V redakciji Jožka Žiberne sta bila izdana dva priročnika, in sicer »Statuti in drugi splošni akti« in »Pogodbe v gospodarstvu«, Združenje se je vključilo v oblikovanje gospodarskopravnega dela učnega programa takratne Višje pravne šole v Mariboru ter v razprave o programu za pravosodni izpit, seminarjev o zavarovanju plačil med uporabniki družbenih sredstev pa se je udeležilo več kot 2000 udeležencev. To obdobje je znano tudi po obširnih pripravah na zbor slovenskih pravnikov, ki velja za predhodnika tradicionalnega srečanja »Dnevi slovenskih pravnikov«. Po oceni predsednika Zveze društev pravnikov v gospodarstvu Jugoslavije je bila organizacija pod vodstvom Pavla Gantarja najbolj aktivna med vsemi tovrstnimi organizacijami v Jugoslaviji.
Franci Gerbec (1976 - 1992)
Franci Gerbec, univ. dipl. prav., je na svojo poklicni poti delal v Izvršnem svetu Skupščine SRS v obdobju vodenja Staneta Kavčiča kot strokovni sodelavec Odbora za gospodarstvo, potem vodil pravno službo Aerodroma Ljubljana – Pula, v obdobju 1975 – 1984 pa je kot član Predsedstva GZS vodil področje samoupravljanja in pravnih zadev na področju organiziranosti podjetij, bančništva in ekonomskih odnosov s tujino. Od 15. maja 1984 do 17.junija 1991 je opravljal dolžnosti delegata v Zboru republik in pokrajin Skupščine SFRJ kot član Odbora za ekonomske odnose s tujino in Zakonodajno-pravne komisije. Od 1. 1. 1990 do upokojitve je vodil najprej družbo SKB Nepremičnine in Leasing d.o.o. in potem kot izvršni direktor ter pooblaščenec uprave banke vodil upravljanje kapitalskih naložb banke. Od leta 1976 do 1992 je predsedoval Zvezi društev pravnikov v gospodarstvu Slovenije. Sodeloval je pri pripravi ZGD-1 in komentarja zakona, je soavtor knjige »Pogodbe o leasingu« in avtor številnih člankov s področja nepremičninskega prava, zlasti upravljanja etažne lastnine in stanovanjskega gospodarstva. Je predsednik organizacijskega odbora in član programskega odbora Dnevov slovenskih pravnikov ter podpredsednik Zveze društev za gospodarsko pravo Slovenije in Zveze društev pravnikov Slovenije.
dr. Marijan Kocbek (1992 - 2012)
Dr. Marijan Kocbek je redni profesor na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru. S svojimi znanstvenimi in strokovnimi razpravami ter članki posega zlasti na področje statusnega gospodarskega prava, tj. korporacijskega prava in prava vrednostnih papirjev. Objavlja v domačih strokovnih revijah, predvsem v reviji Podjetje in delo, Pravnik in Pravna praksa ter tudi v tujih revijah. Je avtor in soavtor več samostojnih publikacij, kot npr. Korporacijsko pravo, Delnice in delniška družba, Nadzorni sveti v delniških družbah in družbah z omejeno odgovornostjo, Pravo družb. Kot komentator je sodeloval pri komentarju Zakona o prevzemih, prvi izdaji in drugi dopolnjeni izdaji Velikega komentarja Zakona o gospodarskih družbah (3 knjige), tako ZGD kot tudi ZGD-1 pa je hkrati avtor in redaktor. Zelo aktiven je tudi na področju organiziranosti pravniške stroke v Republiki Sloveniji. Poleg dolgoletnega vodenja Zveze društev za gospodarsko pravo Slovenije je aktivno deluje tudi v Zvezi društev pravnikov Slovenije, kot član programskega in organizacijskega odbora srečanja Dnevi slovenskih pravnikov v Portorožu, aktivno sodeluje tudi v Pravniškem društvu v Mariboru, kjer je nekaj let opravljal funkcijo podpredsednika. Je predsednik programskega odbora tradicionalnega posvetovanja “Gospodarski subjekti na trgu” ter odgovorni urednik revije Podjetje in delo.
dr. Darja Senčur Peček (2012 -2020)
Dr. Darja Senčur Peček je redna profesorica prava, nosilka predmetov delovno pravo, socialna varnost in delovno in socialno pravo, predstojnica katedre za delovno pravo in predstojnica Inštituta za delovna razmerja in socialno varnost na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru. Redno sodeluje na največjih slovenskih konferencah kot vodja sekcije in vabljena predavateljica (Dnevi slovenskih pravnikov, Dnevi delovnega prava in socialne varnosti in druge), prav tako na mednarodnih konferencah, objavlja znanstvene in strokovne prispevke v domačih in tujih revijah in je soavtorica več knjig, med drugim aktualnega komentarja Zakona o delovnih razmerjih (Ius Software, GV Založba, 2016). Sodeluje tudi v znanstvenih raziskovalnih projektih , kot gostujoča predavateljica sodeluje na Pravni fakulteti Karla Franza v Gradcu, z navedeno fakulteto pa preko Inštituta za delovna razmerja in socialno varnost sodeluje tudi pri organizaciji tradicionalne mednarodne znanstvene konference »International labour law dialogue«. Je tudi članica uredniških odborov revij Pravnik, Podjetje in delo, Delavci in delodajalci in odgovorna urednica revije Anali PAZU HD.
dr. Etelka Korpič-Horvat (2020 - )
Dr. Etelka Korpič-Horvat je v svoji bogati poklicni karieri delovala v gospodarstvu, pravosodju, upravi in visokem šolstvu, ves čas pa je aktivna tudi na različnih drugih področjih. Najprej se je zaposlila v ABC Pomurka, kjer je opravljala dela od pripravništva do poslovodne funkcije kot članica kolegijskega poslovodnega organa, kasneje pa je opravljala delo direktorice Službe družbenega knjigovodstva, podružnice Murska Sobota. Bila je članica in prva namestnica predsednika Računskega sodišča RS, od leta 1994 pa je bila zaposlena na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru, kjer je bila tudi predstojnica Inštituta za delovna razmerja in socialno varnost. Leta 2010 je nastopila funkcijo ustavne sodnice, leta 2016 pa še funkcijo podpredsednice Ustavnega sodišča RS. Poleg navedenega pa je opravljala tudi druge pomembne funkcije. Bila je predsednica senata Sodišča združenega dela v Murski Soboti, poslanka zbora občin Skupščine Republike Slovenije, predsednica senata častnega sodišča pri Gospodarski zbornici RS, članica Sodnega sveta, predsednica Komisije za razlago Kolektivne pogodbe za javni sektor, predsednica Komisije za razlago Kolektivne pogodbe za dejavnost lesarstva v Republiki Sloveniji, predsednica programskega sveta znanstvene fundacije dr. Vaneka Šiftarja in predsednica Kmetijsko turistične zadruge Žitek, Čepinci. Dr. Etelka Korpič-Horvat je članica Komisije za državni pravniški izpit in članica Pomurske akademsko znanstvene unije (PAZU). Za izjemne uspehe je leta 2020 prejela priznanje za življenjsko delo, ki ga podeljuje Zveza društev pravnikov Slovenije.